Bu alan markanın ilgili fotğrafları

ve onu tanıtan
metinlerle dolacak

TEKNOLOJİ, BİLGİ VE TECRÜBEYLE

Lamine ahşabı gelecekte de önemli yapı malzemesi olarak gören Naslam; tecrübeli personeli ve güçlü yatırımlarıyla üretimlerini kendi fabrikalarında gerçekleştirmektedir.

 

Lamine edilerek geliştirilmiş taşıyıcı yapısal ahşaplar, kendi doğasından çok daha güçlü olarak yapılarda yeniden hayata bağlanır. Ağır yüklerin ve büyük açıklıkların bulunduğu yapılar için mükemmel özellikler sergiler. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik kazanımları birlikte sunan, çok zarif bir ahşap yapı elemanıdır. Tercih sebebi de oluşturan doğal ahşap yapısı sayesinde, ek bir kaplama maliyeti getirmeden, kendi başına mimari ve görsel olarak üstün özelliklere sahiptir. Taşıyıcı özelliği, mekanik direnci çok yüksek olan lamine edilmiş ahşaplar, özgül ağırlığının da hafif olması nedeniyle beton ve çelik yerine tercih sebebi oluşturmaktadır. Lamine ahşaplar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kiriş, kolon, makas, kemer v.b. olarak üretilen lamine ahşaplar, taşıyıcı özellik isteyen konut, inşaat, endüstri, spor tesisi, kapalı yüzme havuzu, köprü ve yol yapılarında, bir yaşam süresinden çok daha fazla dayanımla ve güvenle kullanılabilmektedir. Lamine ahşaplar, yoğun ve homojen yapısından dolayı diğer malzemelere oranla yangına karşı daha dayanıklı, deprem güvenliği de daha yüksektir. Lamine ahşap üretiminin her aşamasında, yüksek bilgi, eğitimli teknik personel ve son teknolojilere sahip olan Naswood, lamine ahşap üretimlerini kendi fabrikasında gerçekleştirmekte, Naslam markası ile müşterilerine sunmaktadır. Naslam, “fingerjoint” ve “lamine” işlemi gibi özel üretim teknikleri ile 3,3 metre yükseklikte ve 45 metre uzunluğa kadar yekpare olarak yapısal ahşaplar üretmekte-dir. Standart düz lamine kirişlerin yanı sıra, güçlü ar-ge kadrosuyla eğrisel formlarda da üretilen lamine kirişler, projelerle yeniden hayat bulmaktadır.

 
                                                                                                                                        
       GÜÇLÜ LAMİNE AHŞAP ÜRETİM TESİSİ
 

İstediğiniz Boyutta Yapısal Ahşaplar İçin 

LAMİNASYON İŞLEMİ

Ahşap laminesi; daha büyük ahşaplar elde etmek için, bağımsız ahşap tabakaların (lamel), özel endüstriyel tekniklerle tutkallanıp preslenerek birleştirilmesi işlemidir. Laminasyon tekniği uygulanarak üretilmiş lamine ahşapların kalitesi masif ağaç malzemeden çok daha üstündür. Taşıyıcı özelliği ve mekanik direnci de çok yüksektir. Grubumuzun lamine ahşap üreticisi olan Naslam; kiriş, kolon, makas, kemer ve bunlar gibi birçok farklı formdaki yapısal ahşap elemanlarını, isteğe göre özel olarak üretebilmektedir.

LAMİNE KİRİŞ ÜRETİMİ

Lamine ahşabı gelecekte de önemli yapı malzemesi olarak gören Naslam; tecrübeli personeli ve güçlü yatırımlarıyla üretimlerini kendi fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Entegre teknikler gerektiren lamine ahşapların üretimi için öncelikle kerestelerin kusurları ayıklanır ve birinci sınıf keresteler elde edilir. Finger joint ile birleştirilecek ahşaplarda karşılıklı konik dişler açılır. Özel melamin tutkalı ile endüstriyel yapıştırma işlemi yapılır. İstenilen boyda birinci sınıf lameller oluşturulur. Lamel yüzeyleri planya edilerek prese hazırlanır, tutkallanır ve preslenir. Blok haline gelmiş kiriş tekrar planyalanarak hazır ürün haline getirilir.

LAMİNE KİRİŞ ÖLÇÜ STANDARTLARI

Lamine Kiriş Ölçü Standartları

Fabrikalarımız

 
Antalya Fabrika AOSB 3.Kısım 32.Cadde No:9
Döşemealtı/ANTALYA
İletişim (Pbx) +90 (242) 339 26 32
(Gsm) +90 (533) 968 06 88
Çalışma Saatleri Pzt - Cum: 08:00 - 18:00
Cmt: 08:00 - 18:00
info@naswood.com.tr
export@naswood.com.tr