Bu alan markanın ilgili fotğrafları

ve onu tanıtan
metinlerle dolacak

TTESCİLLİ THERMOWOOD® ÜRETİCİSİ “NASWOOD”

Thermowood. üretimlerini, bağımsız kalite kontrol sistemiyle prosedür ve orjinal tekniklere uygun olarak gerçekleştirmektedir. Naswood, dünyada Thermowood üretim belgesine sahip 17 kuruluştan biridir. Işıl işlem görmüş her ürün Thermowood. değildir.

ÜRETİM SERTİFİKAMIZ
 

Thermowood işlemi, üstün özellikli ahşaplar yaratmak için uygulanan özel bir işlemdir. Buhar ve ısıl yöntemlerle ahşabı modifiye ederek, doğal ve kusursuz özellikler kazandırır. Ahşapla uğraşan insanlar, uzun yıllardır ahşabın özelliklerini iyileştirmek için araştırma-geliştirme çalışmaları yürütmüşlerdir.

1990’lu yıllarda son olarak Finlandiya’lı bilim insanları günümüzün en mükemmel modifiye ahşap ürünlerini sunan Thermowood® yöntemini geliştirmişlerdir. Thermowood ürünleri, ısılı işlemler kullanılarak geçirdiği doğal değişim süreci sonunda üstün özelliklere kavuşmaktadır. Normal ahşaba oranla çok daha stabil, çürümeye ve hava koşullarına karşı çok daha dayanıklı ahşapların yaratılmasını sağlar.

Ahşapların daha uzun bir ömre sahip olması ile birlikte kimyasal kullanılmadan doğal yöntemlerle üretildiğinden, insan hayatı için çok sağlıklıdır. İşlem sırasında içeriğindeki glikoz, reçine ve sitrik asit boşaltılmış olduğundan biyolojik dayanımı çok yüksektir. Thermowood yöntemi; dönme, uzama, kısalma (çalışma) gibi fiziksel değişim faktörlerini minimize ederek, ahşapların boyutsal kararlık göstermesini sağlamaktadır.

Formülize edilmiş kontrollü işlemler sayesinde, parça boyunca renk tutarlılığı sunmaktadır. Uygulanan ısıl işlemle hafiflemiş olan ürün; cephe uygulamalarında yapıya bindirdiği yükü azaltmakta, termal iletimi düşürüldüğünden güçlü ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Thermowood® işlemi ancak “Uluslararası Thermowood Birliği” üreticileri tarafından uygulanabilmekte ve sadece bu kuruluşlar Thermowood® ticari markasını kullanabilmektedir.

Üretim kriterlerini ve üyelik şartlarını yerine getirebilen dünyadaki 17 resmi üreticiden biri olan Naswood, üretimlerini NasThermowood markası altında başarı ile sürdürmektedir.

 
                                                                                                                                        
       THERMOWOOD AHŞAP ÇEŞİTLERİMİZ
 

ÇAM

Kuzey Avrupa özellikle Finlandiya sürdürülebilir (FSC) ormanlarından tedarik edilen çamlar, dekoratif görüntüsü, uzun boylarda üretilebilmesi nedeniyle en çok tercih edilen ağaç türlerindendir. Çam, doğal ortamda dış şartlara karşı dayanıksızdır. Bu sebeple NasThermowood’un uyguladığı Thermowood® işlem silsilesi sayesinde, çam ürünlerinin dayanıklılığı önemli ölçüde artmaktadır. Çevre koşullarına dayanıklı olan NasThermowood çam, özellikle cephe kaplamalarında tercih edilmektedir.

DİŞBUDAK

Kuzey Avrupa ve Kuzey Amerika kökenli dişbudak, Thermowood® işlemi sonrasında en güzel sonuç veren sert ağaç grubudur. Rengi ve dayanıklılığı ile iyi özellikler taşıyan dişbudak ağacı, ahşap dokusunu en iyi gösteren ağaçtır. Dış hava şartlarına doğal haliyle yüksek dayanım gösteremeyen dişbudak, Thermowood® işleminden sonra çok uzun bir ömre kavuşmaktadır. NasThermowood dişbudak ürünlerinin estetik açısından önem arz eden yapılarda kullanılması doğru bir tercih olacaktır.

İROKO

Afrika’nın tropikal ormanlarından FSC (Uluslararası Orman Yönetim Konseyi) belgeli hammadde olarak temin edilen iroko, özyapısıyla doğal olarak dayanıklı ağaç gruplarındandır. Thermowood® ısıl işlemi görmüş iroko ahşaplar, ömrü, sağlamlığı, renk tutarlılığı ve ölçüsel kararlılık özellikleri ile kullanıcıların en çok ilgi duyduğu cephe ve zemin kaplaması ürünüdür. Üstün ahşap tanımını her yönüyle karşılayan NasThermowood irokoyu her yapıda güvenle, estetik bir yapı malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Thermowood® İşlemli üstün özellikli ahşap üreticisi


boyut

BOYUTSAL KARARLILIK

Ahşap boyutsal özelliklerini en iyi şekilde korunur

dogal

%100 DOĞAL ve SAĞLIKLI

Thermowood işlemi çevre dostu ve sağlıklı bir prosestir.

BİYOLOJİK DAYANIMI YÜKSEK

ThermoWood ahşap, ısıl işlem görmemiş ahşaplardan daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLI

ThermoWood zorlayıcı hava şartlarına dayanıklı ve dış cephe uygulamalarına uygun bir malzemedir.

YÜKSEK ISI YALITIMI

ThermoWood normal ahşaba göre daha fazla ses ve ısı yalıtımı sağlar.

RENK TUTARLILIĞI

Thermowood işlemi sonrası ahşabın rengi doğal haline en yakın şekilde korunur.

NASTHERMOWOOD ÜRETİM SÜRECİ

Üretim Süreci

Projelerimizden Bazıları

thermowood içeren bazı projelerimiz

Where are we? 200 12th Ave, New York,
NY 10001, USA
Call us T +1 222 333 4444
F +1 222 333 5555
Working hours Mon - Sat: 10 am - 6 pm
Sun 12pm - 2 pm