AHŞAP EV ÜRETİCİSİ “NASWOOD”

İnsanlık tarihinden bu yana doğa ve insan arasında önemli bir rol oynayan ahşabın kullanımı, yapay yapı malzemelerinin gelişmesiyle son 100 yıldır azaldı.İklim değişikliği, küresel ısınma gibi çevre faktörlerinin çok önemli olduğu günümüzde ise, başta yapı malzemesi olmak üzere ahşap, hak ettiği konuma yeniden gelmiştir.Ahşabı sadece bugün değil, geleceğin de yapı malzemesi olarak gören, ahşap üretimi ve işleme teknikleri üzerine uzmanlaşmış NASWOOD için ahşap ev üretimi de artık kaçınılmaz hale gelmişti. Güçlü mühendislik ve mimarlık departmanıyla harekete geçen ekibimiz ahşap ev üretimi için NASHOUSE’u yarattı.
Gerçekleştirdiği büyük yatırımlarla edindiği son sistem makine teknolojileriyle NASHOUSE bugün; ayrı türdeki

“KARKAS EVLER”

“YIĞMA EVLER”

“CLT EVLER”

anahtar teslimi olarak müşterilerine sunmaktadır.

Ahşap evlerin oluşmasını sağlayan yapı elemanlarının tomruk biçiminden nihai ürüne ulaşmasına kadar olan sürecin tamamı bünyemizde sonuçlanmaktadır.
Güçlü üretim parkurumuz ve eğitimli teknik personelimiz sayesinde, her biri montajı ile birlikte 15 günde teslim edilmek üzere, yılda yaklaşık 250 adet
ahşap ev üretebilmekteyiz.

üretilen ev

700+

AHŞAP EV TERCİHİ İÇİN HAKLI NEDENLER

Ahşap yapılar hem yapım aşamasından hem de kullanımı boyunca enerji dostudur.

Yapı malzemelerinin içinde yinelenebilir olması, insan sağlığına zarar vermemesi ahşabı diğer malzemeler içerisinde üstün tutmaktadır.

Ahşap yapının hızlı montajı için gereken tüm detaylar projelendirme ve üretim aşamasında çözülür.

Gerekli yangın payları bırakıldıktan sonra artık ahşap binanın ne kadar süre sonra yanarak çökeceği hesaplanabilmektedir. Diğer malzemelerin tersine ahşap bir yapı birden bire değil de yavaşça çöker.

Depremde önemli olan yapının hafif olmasıdır. Deprem anında binada olusan kuvvetlerin yanı sıra; çökme anında can kaybı minimuma iner.

Doğada en iyi ısı izolasyon malzemesi
ahsaptır. Aynı kalınlıkta bir tuğlaya
göre 7 kat ısı izolasyonu sağlar.

NASHOUSE PROJELERİMİZ